Polscy lekarze w Niemczech

Polski diabetolog w Niemcy

Polski diabetolog w Niemcy Cukrzyca to choroba wpływająca na układ hormonalny, czyli różne gruczoły wydzielające hormony kontrolujące wzrost i reprodukcję oraz regulujące pracę każdego organu w organizmie. Cukrzyca występuje, gdy trzustka nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub komórki stają się „insulinooporne” i nie są w stanie przekształcić węglowodanów (cukrów) w nadające się do użytku paliwo.

Polski diabetolog w Niemcy

Dlatego dzisiaj w tym artykule udostępnimy naszym obserwującym listę polskich lekarzy w Niemczech, gdyż staraliśmy się pozyskać adresy i numery telefonów przychodni i ośrodków szpitalnych, w których pracują, to wszystko, czym jesteśmy w Niemczech, ale możliwe, że jest więcej lekarzy, więc daj nam znać na dole. Ten ekran znajduje się w miejscu komentarzy dla każdego lekarza, którego nie wymieniliśmy na tej liście, a ten przewodnik może być dla każdego emigranta w Niemczech poszukującego polskiego lekarza w Niemczech.

Polski diabetolog w Niemcy
Polski diabetolog w Niemcy

Herr Dr. med. Andreas Abramczuk

  • Maintalstraße 37, 63743 Aschaffenburg
  • +496028996644

Witold Rak, Dagmar Schöndorf, Irina Meisler

  • Neustadt 31, 35390 Gießen
  • +49641975830

Cukrzyca uznawana jest za epidemię ogólnoświatową, gdyż Światowa Organizacja Zdrowia szacuje liczbę osób nią zakażonych na 230 milionów osób, co oznacza, że ​​zakaża się nią co szósta osoba. Lekarze definiują cukrzycę jako chorobę wynikającą z wysokiego poziomu cukru we krwi i jest to stan przewlekły wynikający z częściowego lub całkowitego niedoboru hormonu insuliny, który jest wydzielany przez trzustkę, aby umożliwić przedostanie się cukru z krwi do komórek organizmu, gdzie zostaje on przekształcony w energię, która pomaga ciału się poruszać. Kiedy spada poziom insuliny wydzielanej w organizmie przez trzustkę, wzrasta poziom cukru we krwi, a organizm nie może z niego skorzystać, dlatego też pojawia się on w moczu.

Drodzy Obserwujący, na tym zakończyliśmy dzisiejszy temat dotyczący listy polskich lekarzy w Niemczech, w związku z czym radzimy śledzić nas dalej, gdyż w dalszym ciągu będziemy bardziej szczegółowo naświetlać adresy polskich lekarzy w Niemczech w artykule przyszły.

Previous post
Polski kardiolog w Niemcy
Next post
Polski pediatra Niemcy

Dodaj komentarz