Leczenie w Niemczech

Wakacje w Niemczech 2024: Twój kompleksowy przewodnik po wakacjach we wszystkich prowincjach

Wakacje w Niemczech to określone dni w roku, które oficjalnie uznawane są za okresy odpoczynku i przerwy od pracy i codziennych obowiązków. Święta te są dla obywateli okazją do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi oraz do wzięcia udziału w specjalnych zajęciach i uroczystościach. Święta w Niemczech obejmują różnorodne wydarzenia religijne, społeczne i patriotyczne.

Jeśli lubisz podróżować do Niemiec lub mieszkać w tym cudownym kraju, z pewnością nie możesz się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o czasach, kiedy możesz cieszyć się przerwami i świętować specjalne okazje. Święta państwowe w Niemczech to wyjątkowe chwile, które odzwierciedlają tradycje kulturowe i starożytną historię tego kraju.

W tym artykule zabierzemy Cię w specjalną wycieczkę, podczas której poznasz różne oficjalne święta w Niemczech, które reprezentują czas odpoczynku i cieszenia się pięknymi czasami. Przyjrzymy się znaczeniu tych świąt i sposobom ich obchodzenia w całym kraju.

Na podstawie informacji zawartych w tym artykule poznasz zwyczaje i tradycje poszczególnych świąt, a także odkryjesz, jak ważne są one w życiu Niemców i jak wpływają na ducha narodowego i społecznego w tym wyjątkowym kraju. Rozpocznijmy naszą podróż, aby poznać świat oficjalnych niemieckich świąt i cieszyć się ich wyjątkową atrakcyjnością.

Przegląd wakacji w Niemczech

Wakacje w Niemczech to różnorodne i różnorodne doświadczenie, częściowo ze względu na federalną strukturę kraju składającą się z wielu prowincji. Każda prowincja tego pięknego kraju ma swoje własne prawa i tradycje regulujące święta państwowe.

Wakacje w Niemczech 2024
Wakacje w Niemczech 2024

Poza tym Niemcy cieszą się także weekendowymi świętami państwowymi w sobotę i niedzielę na poziomie krajowym i regionalnym. Liczba świąt państwowych w Niemczech różni się w zależności od stanu, ale w całym kraju obchodzonych jest dziewięć świąt narodowych.

Czy dzisiaj jest oficjalne święto w Niemczech? Przedstawiamy przegląd świąt państwowych w Niemczech w 2024 r. dla wszystkich niemieckich okręgów federalnych. Kiedy jest następne święto? Znajdziesz tu również daty nadchodzących świąt, więc bądź na bieżąco, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tych wyjątkowych porach roku.

Jeśli chcesz wiedzieć, ile świąt państwowych przypada w Twoim kraju związkowym, poniższe tabele pomogą Ci w tym. Na podstawie dostarczonych informacji będziesz świadomy dni, w których możesz cieszyć się i świętować święta w swoim własnym stylu.

W Augsburgu jest więcej świąt niż gdziekolwiek indziej. Dzisiejsze Święto Pokoju uważane jest za święto państwowe ograniczone tylko do tego miasta, co oznacza, że ​​w Augsburgu jest najwięcej świąt państwowych w Niemczech – jest ich 14. Jest zatem rekordzistką kraju.

Na drugim miejscu znajduje się katolicka część Bawarii. Z kolei w niektórych krajach związkowych w Niemczech święta państwowe mają tylko 10 dni. Arab Germany 24 przedstawi przegląd oficjalnych dat świąt w Niemczech w roku 2024 i dla każdego kraju związkowego. Dzięki temu zawsze wiesz, kiedy są następne wakacje.

Nie zapomnij nas śledzić, aby dowiedzieć się, kiedy odbędą się kolejne wakacje i jak możesz się nimi cieszyć z maksymalną przyjemnością.

Oficjalne święta w Niemczech

Ustalanie dni ustawowo wolnych od pracy w Niemczech leży w gestii krajów związkowych. Dzień Jedności Niemiec jest wyznaczany wyłącznie przez rząd federalny. Wiele świąt opiera się na tradycjach chrześcijańskich, które różnią się siłą w zależności od stanu.

W szczególności katolickie święta i dni pamięci, takie jak Boże Ciało i Dzień Wszystkich Świętych, oraz święta protestanckie, takie jak Dzień Reformacji, w zasadniczy sposób wpływają na życie w Niemczech pomiędzy krajami związkowymi.

Połowa niemieckich krajów związkowych ma w roku przyciągające uwagę 10 dni świątecznych: z wyjątkiem Hesji szczególnie północne regiony są w niekorzystnej sytuacji, jeśli chodzi o dni wolne.

Odmienna sytuacja jest w Badenii-Wirtembergii, Kraju Saary i Bawarii. Tutaj ludzie mają 12 wakacji w roku. W wielu społecznościach w Bawarii Dzień Wniebowstąpienia jest także świętem państwowym. To rekompensuje utratę dnia pokuty i modlitwy.

W Augsburgu jest jeszcze jedno święto: 8 sierpnia odbywa się Święto Pokoju w Augsburgu. Oznacza to, że miasto posiada największą w Niemczech liczbę dni ustawowo wolnych od pracy, czyli 14 dni wolnych.

Ile świąt państwowych przypada w Niemczech w całym kraju?
Liczba dni ustawowo wolnych od pracy w Niemczech w całym kraju 9 dni ustawowo wolnych od pracy, które są realizowane na terenie całego kraju:

Nowy Rok;
Wielki Piątek;
Wielkanoc – Poniedziałek Wielkanocny;
1 maja – Święto Pracy;
Święto Wniebowstąpienia Chrystusa;
Zielone Świątki – Biały Poniedziałek;
Dzień Jedności Niemiec;
Boże Narodzenie;
drugi dzień świąt;
W Niemczech istnieją także święta państwowe, które istnieją tylko w poszczególnych krajach związkowych, jak np. Święto Trzech Króli, Wniebowzięcie, Dzień Reformacji czy Dzień Wszystkich Świętych. Wszystkie święta państwowe w Niemczech odpowiadają weekendowi w niedzielę.

Te oficjalne święta są wolne od pracy dla większości pracowników, na przykład pracowników banków w Niemczech i nauczycieli dla wszystkich uczniów niemieckich szkół na wszystkich poziomach nauczania w Niemczech w ramach niemieckiego systemu edukacji.

Wyjątek stanowią grupy zawodowe, które na terenie Niemiec muszą pracować również w niedziele, jak np. pracownicy policji, strażacy, służby ratownicze, szpitale, restauracje, transport pasażerski itp.

Porównanie liczby świąt państwowych w Niemczech
Niemcy z 11 dniami świątecznymi plasują się na średnim poziomie pod względem liczby dni wolnych od pracy w całym kraju. W większości krajów na świecie święta państwowe mają od 9 do 12 dni. Dla lepszego porównania w poniższej tabeli wyliczono dni urlopu i święta dodatkowe bez niedziel.

Szczególnie wiele świąt państwowych przypada w Chinach i Argentynie, przy czym najbardziej obchodzonym w całym kraju jest Szwajcaria, chociaż równoważy to wiele tamtejszych regionalnych świąt państwowych. W krajach o dużej liczbie świąt nieoficjalnych jest ich często odpowiednio mniej.

Liczba festiwali i świąt państwowych w grudniu jest najwyższa w Niemczech w porównaniu z innymi miesiącami w roku. Dzieje się tak między innymi ze względu na Boże Narodzenie, które jest powszechnie obchodzone w Niemczech i rozpoczyna się w niedziele Adwentu.

Czego wielu nie wie: Wigilia nie jest świętem państwowym, tak jak Sylwester. Pracownicy, którzy chcą skorzystać z tych dni wolnych, muszą złożyć wniosek o urlop. Wiele firm ma jednak specjalne regulacje.

Dni mostu
W 2024 r. dwa święta narodowe w Niemczech przypadają we wtorek lub czwartek. Dwa ogólnokrajowe święta państwowe przypadające na Dzień Pomostu w 2024 r. to:

Wniebowstąpienie 18 maja 2024 r., czwartek;
Dzień Jedności Niemiec 3 października 2024 r., wtorek.
Jeśli więc weźmiesz piątek 19 maja 2024 r. lub poniedziałek 2 października 2024 r. za dzień inscenizacji, będziesz mieć cztery dni urlopu z rzędu.

W roku 2024 przewidziano także inne dni Dnia Pomostu:

Międzynarodowy Dzień Kobiet w środę 8 marca 2024 r. w Berlinie;
Boże Ciało w czwartek 08.06.2024;
Festiwal Pokoju w Augsburgu we wtorek 08.08.2024 w mieście Augsburg;
Wernisaż we wtorek 15 sierpnia 2024 r. w Bawarii i Kraju Saary;
Światowy Dzień Dziecka w środę 20 września 2024 r. w Turyngii;
Dzień Naprawy we wtorek 31 października 2024 r.;
Wszystkich Świętych w środę 11.01.2024;
Dzień pokuty i modlitwy w środę 22 listopada 2024 r. w Saksonii.
Właściwymi dniami przejściowymi w przypadku świąt państwowych są każdy wtorek i każdy poniedziałek, a w przypadku świąt państwowych w Niemczech każdy czwartek przypada w każdy piątek. Każdemu, kto korzysta z urlopu na dwa dni przed lub po święcie państwowym przypadającym w środę, przysługuje w sumie pięć dni wolnych.

Boże Ciało jest świętem państwowym tylko w Badenii-Wirtembergii, Bawarii, Hesji, Nadrenii Północnej-Westfalii, Nadrenii-Palatynacie, Kraju Saary oraz części Saksonii i Turyngii.

Dzień Reformy jest świętem państwowym tylko w Brandenburgii, Bremie, Hamburgu, Meklemburgii-Pomorzu Przednim, Dolnej Saksonii, Saksonii-Anhalt, Szlezwiku-Holsztynie i Turyngii.

Halloween jest świętem państwowym tylko w Badenii-Wirtembergii, Bawarii, Nadrenii Północnej-Westfalii, Nadrenii-Palatynacie i Saarze.

Wakacje w Niemczech 2024
Święta państwowe w Niemczech 2024:

Nowy Rok: 01.01.2024 (niedziela);
Wielki Piątek: 04.07.2024 (piątek);
Wielkanoc: poniedziałek 04.10.2024 (poniedziałek);
1 maja – Święto Pracy: 01.05.2024 (poniedziałek);
Wniebowstąpienie: 18.05.2024 (czwartek);
Zesłanie Ducha Świętego – Poniedziałek Zesłania Ducha Świętego: 29.05.2024 (poniedziałek);
Dzień Jedności Niemiec: 03.10.2024 (wtorek);
Boże Narodzenie: 25 grudnia 2024 r. (poniedziałek);
Drugi dzień świąt: 26 grudnia 2024 r. (wtorek).

Regulacje prawne dotyczące urlopów w Niemczech

Dni świąteczne w Republice Federalnej Niemiec, podobnie jak wszystkie niedziele, są konstytucyjnie gwarantowane każdemu pracownikowi jako dni odpoczynku i duchowego zbudowania. W Niemczech dwa święta państwowe zwykle nie przypadają na ten sam dzień, z wyjątkiem niedziel.

Może się to jednak zdarzyć w nieregularnych odstępach czasu, mniej więcej raz na 100 lat, Wielkanoc przypada na 23 marca, a zatem Dzień Wniebowstąpienia zbiega się z ustalonym „Świętem Pracy” przypadającym na 1 maja.

Jakie są zasady dotyczące świąt państwowych w Niemczech?
W przypadku pracowników obowiązuje w Niemczech podstawowy zakaz pracy w święta zgodnie z art. 9 ArbZG. Jednak zgodnie z art. 10 ArbZG istnieją również wyjątki, na przykład dla szpitali, gastronomii, straży pożarnej i służb ratowniczych.

Zgodnie z art. 70 ust. 1 Ustawy Zasadniczej ustalanie dni ustawowo wolnych od pracy w Niemczech należy do kompetencji krajów związkowych. „Dzień Jedności Niemiec” to jedyny dzień obchodów wyznaczony przez rząd federalny i uznawany za święto narodowe w ramach zjednoczenia dwóch niemieckich krajów związkowych NRD i RFN i wpisuje się w symbolikę państwową Republiki Federalnej Niemiec.

Czy pracownicy otrzymują wynagrodzenie za urlop w Niemczech?

Święto państwowe to zwykły dzień pracy. Oznacza to, że pracodawca ma obowiązek zwrócić pracownikowi czas pracy utracony z powodu święta (art. 2 ust. 1 EFZG).

Długość aktualnego stosunku pracy i stałe godziny pracy nie mają wpływu na ciągłość wypłaty wynagrodzenia. Oznacza to, że pracownicy zatrudnieni w niepełnym wymiarze czasu pracy są uprawnieni do dalszego otrzymywania wynagrodzenia również w dni świąteczne w Niemczech.

Jednakże pracownik ma prawo do ciągłej wypłaty wynagrodzenia tylko wtedy, gdy jest to zwykły dzień pracy. Jeśli pracownik otrzymuje stałe wynagrodzenie niezależnie od liczby godzin pracy, uprawnienie to traci ważność i dlatego jest wyłączone z dalszej wypłaty wynagrodzenia.

Co się stanie, jeśli pracownik zachoruje na wakacjach w Niemczech?
Jeśli pracownik zachoruje w święto państwowe, otrzyma stałą wypłatę wynagrodzenia zgodnie z ustawą o świętach państwowych. Zobacz też: Prawo pracy w Niemczech.

Wakacje w Niemczech 2024

W poniższej tabeli znajdziesz wszystkie święta państwowe w Niemczech w roku 2024, ze wskazaniem, czy święto państwowe przypada na inne kraje związkowe, czy też jest specyficzne dla konkretnego kraju związkowego:

Dziś i historia Wakacyjna okazja Mandat federalny
Niedziela

01.01.2024

Nowy Rok Wszystkie kraje związkowe
Piątek

06.01.2024

Święto Trzech Króli Badenia-Wirtembergia, Bawaria i Saksonia-Anhalt
Środa

03-08-2024

Międzynarodowy Dzień Kobiet Berlin
Piątek

04-07-2024

Wielki Piątek Wszystkie kraje związkowe
Niedziela

04.09.2024

Ferie wielkanocne Brandenburgia
Poniedziałek

04-10-2024

Ferie wielkanocne Wszystkie kraje związkowe
Poniedziałek

01.05.2024

dzień pracy Wszystkie kraje związkowe
Czwartek

18.05.2024

Dzień Wniebowstąpienia Wszystkie kraje związkowe
Niedziela

28.05.2024

Niedziela Zesłania Ducha Świętego Brandenburgia
Poniedziałek

29.05.2024

Poniedziałek Zesłania Ducha Świętego Wszystkie kraje związkowe
Czwartek

06-08-2024

Bożego Ciała w Niemczech Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Hesja, Nadrenia Północna-Westfalia, Nadrenia-Palatynat, Kraj Saary
Wtorek

08.08.2024

Festiwal Pokoju w Augsburgu Bawaria
Wtorek

15.08.2024

Dzień Wniebowzięcia w Niemczech Bayern – Saara
Środa

20.09.2024

Światowy Dzień Dziecka Turyngia
Wtorek

03-10-2024

Dzień Jedności Niemiec Wszystkie kraje związkowe
Wtorek

10-31-2024

Dzień naprawy Brandenburgia, Brema, Hamburg, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Dolna Saksonia, Saksonia, Saksonia-Anhalt, Szlezwik-Holsztyn, Turyngia
Środa

01.11.2024

Święto Wszystkich Świętych Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Nadrenia Północna-Westfalia, Nadrenia-Palatynat, Kraj Saary
Środa

11-22-2024

Jom Kippur Saksonia
Sobota

12-25-2024

Boże Narodzenie 2 Wszystkie kraje związkowe
Niedziela

12-26-2024

Boże Narodzenie 2 Wszystkie kraje związkowe

W roku 2024 w Niemczech przypada 20 świąt państwowych.

Weekendowy urlop w Niemczech

W Niemczech ludzie mają dwa święta państwowe: sobotę i niedzielę. Te cotygodniowe święta w Niemczech są częścią tradycji kulturowych i gospodarczych tego kraju.

  • Sobota: Sobota to pierwszy dzień weekendu w Niemczech. Sobota to dzień odpoczynku i relaksu po długim tygodniu pracy. Ludzie wykorzystują ten dzień, aby spędzić miło czas z rodziną i przyjaciółmi lub uprawiać swoje ulubione hobby.
  • Niedziela: Niedziela to drugi dzień wolny w Niemczech i uważany jest za ważny dzień dla rodziny. W niedzielę ludzie lubią wiele wydarzeń i zajęć, takich jak spacery na świeżym powietrzu lub spotkania z przyjaciółmi i wspólny lunch. Niedziela jest także okazją do pójścia do kościoła dla wyznawców religii chrześcijańskiej.

Chociaż sobota i niedziela są w Niemczech oficjalnymi weekendami, istnieją pewne wyjątki. Niektóre sklepy i sklepy mogą być otwarte w soboty, szczególnie w dużych miastach, gdzie ludzie mogą zrobić zakupy i dokonać zakupów.

Jeśli chodzi o często zadawane pytanie, czy poniedziałek jest świętem w Niemczech?Nie, poniedziałek nie jest oficjalnym świętem w Niemczech. Poniedziałek jest częścią normalnego dnia tygodnia, ponieważ w tym dniu odbywa się praca i nauka. Oficjalne święta w Niemczech to weekendy obejmujące sobotę i niedzielę, a także święta państwowe i regionalne, które różnią się w zależności od stanu.

Krótko mówiąc, weekendy w Niemczech są dla ludzi okazją do relaksu i spędzenia czasu z bliskimi, czy to poprzez pikniki na świeżym powietrzu, pyszny posiłek z rodziną, czy też zajęcia, które kochają.

Najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące wakacji w Niemczech

W głowach ludzi pojawia się wiele pytań na temat świąt państwowych w Niemczech. postarają się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

Ile świąt urzędowych w Niemczech przypada na każdy kraj związkowy?

We wszystkich krajach związkowych obchodzonych jest jednakowo dziewięć świąt państwowych: Nowy Rok, Wielki Piątek, Wielkanoc, Dzień Wniebowstąpienia, poniedziałek 1 maja, Dzień Jedności Niemiec, Boże Narodzenie i Boże Narodzenie. Wigilia i Sylwester to normalne dni robocze.

Ile wakacji będzie w Niemczech w 2024 roku?

W roku 2023 w Niemczech przypada 20 świąt państwowych.

W których krajach związkowych w Niemczech jest najwięcej świąt państwowych?

Bawaria jest krajem związkowym z największą liczbą świąt państwowych w Niemczech. Oprócz świąt państwowych w całym kraju obchodzone są tu także następujące daty: Święto Trzech Króli 6 stycznia, Boże Ciało, Dzień Inauguracji 15 sierpnia, Dzień Wszystkich Świętych 1 sierpnia.

W których krajach związkowych jest najmniej świąt państwowych w Niemczech?

Kraje związkowe Berlin, Brandenburgia, Brema, Hamburg, Hesja, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Dolna Saksonia i Szlezwik-Holsztyn obchodzą najmniej świąt państwowych. Wszyscy mają 10 świąt państwowych w roku.

Jakie święto państwowe zostało odwołane w Niemczech?

22 maja 1994 r. niemiecki Bundestag podjął decyzję o zniesieniu Dnia Pokuty i Modlitwy, aby zrekompensować pracodawcom dodatkowe obciążenia wynikające z nowo wprowadzonego ubezpieczenia na wypadek opieki długoterminowej.

Czy Wigilia i Sylwester są w Niemczech świętem?

Wigilia i Sylwester (24 i 31 grudnia) są zwykłymi dniami roboczymi – tak stanowi federalna ustawa o świętach (BurIG). Pracownicy są co do zasady zobowiązani do pracy.

Ile świąt w środku tygodnia w 2024 roku?

W 2024 roku siedem z dziewięciu świąt przypada w środku tygodnia. Oprócz tych świąt państwowych w Niemczech w niektórych stanach lub miastach federalnych obowiązują następujące święta państwowe: Trzech Króli: piątek, 6 stycznia 2023 r. – święto państwowe w Badenii-Wirtembergii, Bawarii i Saksonii-Anhalt.

Ile dni mostowych jest w 2024 roku?

Dni Mostu 2023 w Niemczech. Rok 2024, obejmujący łącznie 15 dni nieparzystych lub podwójnych, oznaczał naprawdę dobrze i był bardzo korzystny dla pracowników.
Previous post
Najlepszej Witryny Sprzedaży Samochodów W Niemczech
Next post
Najlepsze strony wyszukiwania ofert pracy w Niemczech

Dodaj komentarz