Leczenie w Niemczech

nową Dacię Duster 2024 – zdjęcia – Cena – Oficjalne informacje

W ciągu ponad 13 lat Dacia wyprodukowała ponad 220 milionów pylników. Prawie 1000 osób codziennie opuszcza fabrykę w Pitesti w Rumunii. Te samochody.

Wraz ze zbliżaniem się Dacii Duster trzeciej generacji wszystko wskazuje na to, że liczba ta prawdopodobnie wzrośnie w najbliższej przyszłości.

Miałem okazję przyjrzeć się temu bliżej i powiem ci, że warto. Po raz kolejny rumuński SUV może być prawdziwym hitem, jeśli kupujący jest zadowolony z jego ceny.

nową Dacię Duster 2024

Nie ma wątpliwości, że duster dał Dacii nowe życie. Kiedy ten wszechstronny model zadebiutował w 2010 roku, uwiódł kupujących bardzo atrakcyjną ceną i podbił serca użytkowników swoimi możliwościami.

Fakt, że był to udany model, wynika przynajmniej z faktu, że dopiero po 7 latach produkcji Dacia zdecydowała się wprowadzić odświeżonego Dustera, który również okazał się hitem, ponieważ musiał czekać 7 lat na swojego następcę. Ale w końcu nadszedł czas i oto Dacia Duster 3. generacji.

nową Dacię Duster 2024
nową Dacię Duster 2024

Nowa Dacia Duster jest bardziej nowoczesna niż kiedykolwiek

Cieszy kontynuacja sprawdzonego już stylu duster. Oczywiście, jeśli porównasz najnowsze modele z ich poprzednikami, natychmiast zauważysz znaczące zmiany.

Ale nawet jeśli spojrzałeś na trzecią generację, nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z dusterami, ale są one znacznie nowocześniejsze. Projektanci twierdzą, że dzięki decyzji stylistycznej najnowszy SUV Dacii powinien wyglądać solidnie i trwale.

Aby potwierdzić te gwarancje, należy poczekać do 2024-4 lat, ponieważ odbędzie się pierwsza podróż Nowości do Rumunii (przyjęcie zamówienia rozpocznie się 2.miesiąca przyszłego roku, a odbiór pierwszego egzemplarza zaplanowano na 5. miesiąc).

Ale nawet teraz, pomimo połączenia ostrych linii i prostej objętości, warto podkreślić nowoczesność projektu, który wygląda nonszalancko, co nie jest tak oczywiste w przypadku SUV-a. Pionowo wyprofilowany przód harmonijnie łączy się z wyrazistą ściętą listwą nadkola i szeroką pokrywą bagażnika.

Wygląd nowego Dustera podkreślają listwy ochronne w postaci dolnych listew, które otaczają nadwozie i wizualnie łączą się z nakładką na nadkola i zderzakiem.

nową Dacię Duster 2024
nową Dacię Duster 2024

Nowa Dacia Duster z elementami, które wyglądają jak nowe po uszkodzeniu

Musisz poświęcić trochę więcej miejsca na te ostatnie elementy. W momencie ogłoszenia nowego Dustera dowiedzieliśmy się, że przednie i tylne osłony zostały pomalowane w dużych ilościach i celowo zrezygnowaliśmy z wersji lakierowanej.

W ten sposób pokrywa nie traci fabrycznego koloru, nawet jeśli ma zadrapania, a ponadto ma korzystny wpływ na środowisko.

Poszycie boczne nadwozia, poszycie nadkoli i poszycie podwozia zawierają do 20%. W materiałach pochodzących z recyklingu i ich składzie znajdują się białe plamy, które tworzą zamierzony i naprawdę interesujący wizualnie efekt tworzenia grochu.

Wiele akcentów związanych z procedurami stylistycznymi widocznymi z zewnątrz, w tym cechami charakterystycznymi, również zostało przeniesionych do wewnątrz.

Przykładami mogą być na przykład motyw w kształcie litery y (Na zewnątrz) w postaci znaku świetlnego, który pojawia się na kloszach przednich i tylnych świateł. W kabinie znajdują się na panelach drzwi, wewnątrz podłokietników i na otworach wentylacyjnych.

nową Dacię Duster 2024
nową Dacię Duster 2024

W kabinie nowego Dustera z pewnością dominuje pewna prostota, która ma niezaprzeczalną zaletę. Ponieważ zarówno deska rozdzielcza, jak i konsola środkowa są łatwe do odczytania i jasne, do czego służą, jest mało prawdopodobne, aby wszyscy mieli problemy ze wszystkimi funkcjami.

Nowa Dacia Duster jest bardziej przestronna niż wcześniej

Jednak większość wrażeń z usługi jest ważna tylko dla kierowcy, ale wszyscy pasażerowie doceniają przestrzeń, która jest krokiem naprzód w stosunku do swoich poprzedników.

Cudu nie należy się spodziewać, w końcu mamy do czynienia z samochodem o długości 4343 mm (Rozstaw osi 2657 mm), ale w rzeczywistości liczba pasażerów siedzących z tyłu jest bardzo mała.

Efekt oparcia nowego Dustera na platformie CMF-B. Kiedy mówimy o szerokości tylnej kanapy, wygląda to źle. O komforcie mogą mówić tylko 2 osoby dorosłe. Z drugiej strony warto zauważyć wzrost o 6%. Pojemność bagażnika w wersji z napędem na przednie koła wynosi obecnie 472 litry.

Pewna kakofonia jest odczuwalna, gdy nowoczesne wnętrze zderza się z tapicerką siedzeń lub dużą ilością plastiku w kabinie.

Częściową wymówką może być chęć utrzymania ceny na jak najniższym poziomie pomimo wprowadzenia wielu nowoczesnych rozwiązań oraz możliwość łatwego czyszczenia kabiny.

Przedstawiciele Dacii zauważyli, że materiał pokrywający siedzisko można łatwo wyczyścić, co jest ważne dla tych, którzy wybierają pylniki na miejscu.

nową Dacię Duster 2024
nową Dacię Duster 2024

Nowa Dacia Duster z trybem off-road

W przeciwieństwie do wyglądu, zejście nowej Dacii z ruchliwego toru wcale nie jest przejawem szaleństwa. Nie ma wersji ze skrzynią biegów, ale oprócz napędu na przednie koła Nowa Dacia Duster ma 5 trybów jazdy (samochodowy, śnieżny, błotny /piaszczysty, terenowy, Eco), które pozwalają na jazdę w terenie z dość dużym prześwitem i dużym kątem natarcia/zejścia (każdy z wersja 4×4 z przodem 217 mm). 31 stopni/ 36 stopni wstecz), co sprzyja.

Nowy system informacyjny all-road jest również przydatny podczas jazdy w terenie. Wyświetla przydatne informacje podczas jazdy w terenie na centralnym ekranie o przekątnej 10,1 cala.

Kierowca może kontrolować kąt przechylenia bocznego samochodu, kąt nachylenia, nachylenie nachylenia podczas jazdy w górę iw dół oraz rozkład mocy na przednią i tylną oś (wersja 4×4).

Ponadto kierowca może liczyć na wiele udogodnień,m.in … Automatyczne przełączanie świateł mijania na wszystkich poziomach wyposażenia, automatyczne przełączanie świateł mijania i drogowych jako standardy ekstremalne i drogowe, a także począwszy od linii expression, ale nawet niezbędne produkty mogą być używane w szerokim zakresie Klimatyzacja cofania i czujnik parkowania.

Nowa Dacia Duster-nowy wymiar funkcjonalności dzięki YouClip

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest YouClip, czyli prosty, ale praktyczny system do montażu wielu akcesoriów. W zależności od wersji, nowy duster jest wyposażony w 1 na desce rozdzielczej, boczną ścianę konsoli środkowej po stronie pasażera, tylną konsolę środkową, 2 na bagażniku i 1 4 (wersja obowiązkowa) lub 6 fabrycznych punktów mocowania YouClip po wewnętrznej stronie bagażnika.

Te specjalne klipsy mogą być wyposażone w uchwyt na smartfona z wbudowaną ładowarką indukcyjną lub system 3 w 1, czyli uchwyt na kubek, klips do torby lub przenośną lampę. Asortyment akcesoriów obejmuje również specjalny uchwyt na tablet, który można umieścić w pomocniczym punkcie mocowania YouClip do zagłówka.

Nowa Dacia Duster to imponująca wersja z napędem hybrydowym zasilanym LPG

Chociaż do debiutu na rynku pozostało niewiele czasu, a prace nad homologacją wciąż trwają.

Hybrydowy układ napędowy o mocy 140 KM jest już znany z Dacia Jogger. Składa się z 94-konnego silnika benzynowego o mocy 1,6 koni mechanicznych, dwóch jednostek elektrycznych (generator rozrusznika wysokiego napięcia z silnikiem o mocy 49 koni mechanicznych) oraz elektrycznej automatycznej skrzyni biegów.

Drugi wariant to debiutancki napęd TCe130 dla całej linii Dacia. Jest to połączenie 3-cylindrowego silnika benzynowego o pojemności 1,2 l z turbodoładowaniem i łagodnym układem hybrydowym (48 V). Wiadomo już, że jest dostępny w wersjach 4×2 i 4×4 z 6-biegową manualną skrzynią biegów.

Ponadto na rynek trafi również Eco-G100 duster, który działa na LPG. Oczywiście jego niewątpliwą zaletą jest imponujący zasięg, oprócz niższej emisji CO2 w porównaniu z odpowiednikami spalin. Dzięki 2 zbiornikom-pojemności użytkowej na 50 litrów benzyny i 50 litrów LPG-Dacia Duster z wyposażeniem gazowym może przejechać ponad 1,3 tys.km (według standardów WLTP).

Prawdopodobnie poznamy wszystkie szczegóły techniczne dotyczące Dacii Duster 3. generacji dopiero na początku 2024 roku. Jedno jest pewne. Warto poczekać, ale patrząc na to, co oferuje najnowszy duster, nie można oczekiwać cudu w postaci bardzo niskiej ceny. Kto wie, ale zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.

Cena Nowej Dacii Duster 2024

Dacia nie ogłosiła jeszcze cen nowego Dustera, ale w Europie kontynentalnej ma on kosztować poniżej 20 000 euro. Dlatego prawdopodobnie powinniśmy spodziewać się jedynie niewielkiej podwyżki w stosunku do ceny początkowej obecnego samochodu wynoszącej 17 295 funtów, gdy zupełnie nowa wersja pojawi się w salonach w drugiej połowie 2024 roku.

Previous post
Niemcy dni wolne od pracy 2024
Next post
Polski lekarz w Niemczech – Polski lekarz w pobliżu

Dodaj komentarz