Leczenie w Niemczech

Niemcy dni wolne od pracy 2024

Niemcy dni wolne od pracy 2024 i szkolne odgrywają ważną rolę w naszym życiu. W Niemczech, bogatych w kulturę i tradycje, w dzisiejszych czasach są nie tylko chwile świętowania, ale także okazja do relaksu, spędzenia czasu z rodziną i zanurzenia się w kulturze. Dla nas, obcokrajowców, są okazją do poznania tradycji, świąt i Dziedzictwa tego kraju. Poznanie dat świąt i weekendów w Niemczech w 2024 r.jest niezbędne do skutecznego planowania wakacji i podróży oraz jak najlepszego wykorzystania tych specjalnych okazji.

Niemcy dni wolne od pracy 2024

Zacznijmy od tego, że święta Niemieckie można podzielić na święta obchodzone w całym kraju i te ustalane przez władze poszczególnych ziem. Jest to główna różnica między weekendami w Polsce i Niemczech, a wynika to z niemieckiego systemu politycznego, jakim jest republika federalna. W kontekście dni wolnych oznacza to mniej więcej tyle samo, co to, że poszczególne regiony kraju (Landi) mają większą swobodę w definiowaniu dni wolnych.

Niemcy dni wolne od pracy 2024
Niemcy dni wolne od pracy 2024

2024/1/1-Nowy Rok (Noyar)

Każdy nowy rok zaczyna się od świetnej zabawy. Czas pożegnać się z przeszłością i powitać przyszłość z otwartymi ramionami. W Niemczech Sylwester obchodzony jest imprezami, festynami, fajerwerkami i świąteczną atmosferą. Jako punkt odniesienia rozważ udział w jednym z wielu wydarzeń towarzyskich lub wybierz się na malowniczy spacer, aby rozpocząć rok od powiewu świeżego powietrza. W całych Niemczech dzień wolny.

2024/1/6-Czarodziej (Heilige Drei Koenig)

Niektóre święta w Niemczech to dni wolne od pracy w całym kraju, a inne tylko na niektórych ziemiach. Święto Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), obchodzone 1/6, jest dniem wolnym od pracy tylko na 3 ziemiach, a pozostałe to dni robocze. Z okazji Święta Trzech Króli każdego roku tysiące dzieci w strojach Kashpur, Melchior i Balthazar kolędują w miastach i wsiach. Tradycja twierdzi, że jest wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Mali kolędnicy zbierają datki na cele charytatywne. To święto tylko w Badenii-Wirtembergii, Bawarii i Saksonii・Anhalt.

2024/3/8-Międzynarodowy Dzień Kobiet (International Frauentag)

Święto 3/8, poświęcone konkretnie kobietom, obchodzono w starożytnym Rzymie, ale jego współczesne pochodzenie jest ściśle związane ze zorganizowaną walką kobiet o równość i lepsze warunki pracy i życia. Zaczęło się w XIX wieku w związku z industrializacją i działalnością zawodową kobiet. W Ameryce dzień kobiet po raz pierwszy obchodzono w 1908/2/20.

W krajach europejskich, takich jak Niemcy, Austria, Dania i Szwajcaria, Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony był po raz pierwszy w 1911/3/19. W Berlinie od 2019 roku i w Meklemburgii-Pomorzu Przednim od 2024 roku.

2024/4/7-Wielki Piątek (Carthraitag)

Carfreitag, zwany Wielkim piątkiem, świętuje ukrzyżowanie i śmierć Jezusa Chrystusa. Przypada w piątek przed Wielkanocą. W Niemczech jest to święto państwowe, podczas którego wiele firm i szkół jest zamkniętych. Dzień ten obchodzony jest przez imprezy religijne i spotkania rodzinne, a niektóre obszary mają ograniczenia dotyczące niektórych rodzajów rozrywki publicznej, aby utrzymać świąteczną atmosferę.

Święto wielkanocne 2024 rok, 4 miesiąc, 7 dzień z 10 dnia

Wielkanoc obchodzona jest w Niemczech z szacunkiem. To czas refleksji, praktyk religijnych i przyjemnych spotkań rodzinnych. Popularne są zwyczaje, takie jak polowanie na jajka i dekorowanie jajek. Aby Święta Wielkanocne były niezapomniane, Zaplanuj wizytę na lokalnym targu wielkanocnym. Poniedziałek Wielkanocny-Ostermontag to dzień wolny od pracy w całych Niemczech.

Dzień pracownika-Tag der Arbeit

5/1 Niemcy świętują Dzień robotników, organizując parady, Demonstracje i wydarzenia upamiętniające ludzi pracy i ruch robotniczy. To dzień, w którym możesz docenić wkład pracowników i uznać ich prawa. Weź udział w uroczystościach, weź udział w lokalnych paradach i zanurz się w duchu solidarności. W całym kraju jest dzień wolny.

2024.5.18-Wniebowstąpienie Pańskie-Christie Himmelfart

Christie Himmelfart, znany jako Wniebowstąpienie Pańskie, to chrześcijańskie święto poświęcone wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa. Obchodzony jest 40 dni po Wielkanocy. W całym kraju jest dzień wolny od pracy. Podobnie jak w przypadku Wielkanocy, data święta może ulec zmianie. Ze względu na to, że przypada w czwartek, wielu mieszkańców Niemiec korzysta z okazji, aby wyjechać na długie weekendy, rodzinne wycieczki i spotkania.

Pięćdziesiątnica-Pfingsmontag

Kolejne święto w Niemczech obchodzone w całym kraju. Pfingstmontag, zwany poniedziałkiem Pięćdziesiątnicy, to chrześcijańskie święto obchodzone 50 dni po Wielkanocy. W Niemczech jest to dzień spotkań rodzinnych, pikników i zajęć na świeżym powietrzu. To długi weekend na odpoczynek i relaks.

Ciało Chrystusa-Fronleichnam

Jest to święto państwowe tylko w niektórych krajach związkowych: Badenii-Wirtembergii, Bawarii, Hesji, Nadrenii Północnej-Westfalii, Nadrenii-Palatynacie i Saarze. To święto katolickie. Świętowanie Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest okazją do publicznego wyznawania wiary. W Rzeczypospolitej Polskiej bierzemy udział w procesji. Niemcy organizują również procesję wodną, która jest nie tylko okazją do wspólnej modlitwy, ale także atrakcją turystyczną.

Letnie wakacje w Niemczech

Letnie wakacje w Niemczech zaczynają się i kończą w różnym czasie w zależności od regionu, w którym mieszkamy. To czas na relaks i zwiedzanie kraju i innych miejsc. Niezależnie od tego, czy podróżujesz, bierzesz udział w obozie letnim, czy planujesz zostać w Polsce, letnie wakacje stanowią doskonałą okazję do nawiązania więzi z dziećmi i pozostawienia cennych wspomnień.

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (Mähimmelfahrt)

Jest to oficjalne święto w Saarze i Bawarii-w gminach zdominowanych przez ludność katolicką.

Oktoberfest (Monachium)

Jeśli planujesz odwiedzić Niemcy w 2023 roku, nie przegap słynnego na całym świecie monachijskiego Oktoberfest. Ta Bawarska tradycja znana jest z namiotów piwnych, tętniącej życiem atmosfery i wydarzeń kulturalnych. Zaplanuj udział w największym festiwalu piwa. Poznaj jego historię i skosztuj autentycznej kuchni bawarskiej.

Dzień Jedności Niemiec-Tag der deutschen Eineit

W całych Niemczech jest dzień wolny. Dzień zjednoczenia Niemiec to ważne święto narodowe upamiętniające zjednoczenie Niemiec w 1990 roku. Obchodzony w formie imprez, parad i wydarzeń kulturalnych, jest to doskonała okazja, aby poznać ten ważny moment w historii Niemiec i poczuć ducha jedności.

Jesienne wakacje w Niemczech

Kiedy liście zmieniają kolor, a powietrze staje się rześkie, Jesienne wakacje to kolejna okazja do relaksu i podróży. W zależności od obszaru, w którym mieszkasz, możesz zaplanować zajęcia, takie jak wędrówki, odwiedzanie jesiennego targu lub spędzanie czasu w intymnej atmosferze z rodziną.

etap Reformacji

To jedno z najważniejszych świąt dla Niemców. W wielu krajach związkowych Niemiec jest to święto państwowe, a także weekendy w Brandenburgii, Bremie, Hamburgu, Meklemburgii-Pomorzu Przednim, Dolnej Saksonii, Saksonii-Anhalcie, Szlezwiku-Holsztynie i Turyngii. Dzień Reformacji jest ważnym świętem nie tylko dla Niemiec, ale dla wszystkich protestantów. Jest zawsze obchodzony 17.10.31 dla upamiętnienia wydarzenia, które miało miejsce w Wittenberdze w Niemczech. Tego dnia Marcin Luter, mnich augustianin i profesor biblistyki, zmienił bieg historii, wywieszając na drzwiach kościoła zamkowego 95 ulotek przeciwko sprzedaży odpustów w Kościele katolickim. Uważa się, że zapoczątkowali reformę.

2024/11/1-Allerheiligen Wszystkich Świętych

Jest to święto państwowe w Niemczech i jest zamknięte tylko w Badenii-Wirtembergii, Bawarii, Nadrenii Północnej-Westfalii, Nadrenii-Palatynacie i Saarze.

Boże Narodzenie (Weihnachtsfeiertag) i Sylwester

Rok kończy się magicznymi Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. Niemiecki Jarmark bożonarodzeniowy słynie z uroku i jest doskonałą okazją do zdobycia wyjątkowych prezentów i skosztowania świątecznych potraw. Świętuj Boże Narodzenie tradycyjną niemiecką kuchnią i Gruweinem i weź udział w lokalnych wydarzeniach. Po zakończeniu roku dołącz do obchodów Nowego Roku i powitaj nowy rok 2024 z radością i optymizmem.

Kalendarz weekendowy w Niemczech 2024

W Niemczech święta państwowe obchodzone są w całym kraju (Feiertag), a święta państwowe obchodzone są tylko w niektórych krajach związkowych (Feiertag). W zależności od regionu, w którym mieszkasz, możesz mieć od 10 do 14 dni ustawowo wolnych od pracy rocznie. Kraje związkowe zazwyczaj mają więcej weekendów na południu niż na północy. Jak dowiedzieć się, jakie dodatkowe święta obchodzone są w weekendy w różnych krajach związkowych,

Kalendarz wakacji szkolnych w Niemczech na lata 2024-2025

W Niemczech organizowane są wakacje szkolne, aby zapewnić uczniom i nauczycielom Niezbędny Okres odpoczynku i regeneracji sił w ciągu roku szkolnego. Weekendy są zwykle podzielone na wakacje letnie (Sommerferien), jesienne (Herbstferien), zimowe (Winterferien), Wielkanocne (Osterferien) i wiosenne (Pfingstferien).

Oprócz krajowych wakacji szkolnych, każdy kraj związkowy w Niemczech ma określoną liczbę dni przeznaczonych na wakacje. W niektórych stanach uczniowie często organizują dodatkowe wakacje, aby uczcić lokalne święta związane z lokalnymi wydarzeniami, tradycjami lub znaczeniem historycznym.Sprawdź kalendarze wakacji szkolnych różnych krajów związkowych Niemiec na 2023 rok.

Zapoznanie się z niemieckimi świętami i weekendami w 2024 r.jest ważne dla skutecznego planowania czasu wolnego i odkrywania bogatej kultury i tradycji kraju. Niezależnie od tego, czy jesteś turystą, który po prostu chce poznać Niemcy (wszystkie nasze przewodniki i wiadomości znajdziesz tutaj), czy mieszkasz tutaj na stałe i chcesz jak najlepiej wykorzystać swoje weekendy, dni wakacji oferują szeroki zakres możliwości świętowania, refleksji i nauki. Zaznacz więc te dni w swoim kalendarzu, zaplanuj wakacje z wyprzedzeniem i sprawdź przegląd niemieckich Świąt i tradycji na nadchodzący rok.

Previous post
kinderzuschlag wniosek po polsku 2024
Next post
nową Dacię Duster 2024 – zdjęcia – Cena – Oficjalne informacje

Dodaj komentarz