Polscy prawnicy

Polski adwokat Würzburg

Polski adwokat Würzburg, Polonia w Niemczech jest jedną z największych społeczności zagranicznych w kraju i stanowi integralną część tkanki społecznej i kulturalnej niemieckich miast. Miasto Würzburg, położone w Bawarii, jest jednym z miast, w którym znajduje się znaczna liczba Polaków, którzy osiedlili się tam z różnych powodów, m.in. pracy, edukacji i małżeństwa.

W Würzburgu społeczność polska odgrywa istotną rolę w promowaniu wymiany kulturalnej i współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Niemcami. Wśród grup zawodowych wyróżniających się w tym środowisku polscy prawnicy znajdują się w czołówce tych, którzy wybitnie wspierają swoich rodaków. Rola tych prawników nie ogranicza się do świadczenia tradycyjnych usług prawnych, takich jak reprezentacja przed sądami czy udzielanie porad prawnych, ale ich rola rozciąga się na wiele dziedzin mających na celu ułatwienie integracji Polaków ze społeczeństwem niemieckim.

Polski adwokat Würzburg

Polski adwokat Würzburg posiadają dogłębną znajomość języka polskiego i niemieckiego, co pozwala im świadczyć wysokiej jakości, dostosowane do potrzeb usługi prawne polskim osobom, które mogą mieć trudności ze zrozumieniem niemieckiego systemu prawnego.

Polski adwokat Würzburg
Polski adwokat Würzburg

Dzięki tej podwójnej wiedzy są w stanie udzielić trafnej i kompleksowej porady dostosowanej do potrzeb swoich klientów, niezależnie od tego, czy potrzebują oni pomocy w sprawach związanych z imigracją, zatrudnieniem, prawem socjalnym czy sporami rodzinnymi.

Do szczególnych zalet oferowanych przez polskich prawników w Würzburgu należy możliwość udzielania porad prawnych w języku ojczystym, co zwiększa zaufanie i zrozumienie pomiędzy prawnikiem a klientem. Ponadto zajmują się edukacją Polonii w zakresie ich praw i obowiązków w Niemczech oraz przyczyniają się do organizacji warsztatów i seminariów edukacyjnych, których celem jest przekazanie ważnych informacji prawnych, przyczyniających się do promowania integracji i świadomości prawnej.

Rechtsanwalt Janus Galka

Rechtsanwalt Janus Galka jest Polski adwokat w Würzburgu i Schweinfurcie . Specjalizuje się w prawie administracyjnym, prawie pracy, prawie budowlanym oraz prawie dla urzędników. Posiada tytuły Dipl. Verwaltungswirt (FH) oraz LL.M. Eur. (Master of European Law) i jest uprawniony do reprezentowania klientów przed wszystkimi niemieckimi sądami, w tym przed sądami administracyjnymi, pracy i socjalnymi.

Jego kancelaria oferuje szeroki zakres usług prawnych zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Dla przedsiębiorstw świadczy usługi związane z zakładaniem firm, doradztwem prawnym w zakresie prawa budowlanego i nieruchomości, a także windykacją należności. Dla klientów prywatnych oferuje reprezentację w sprawach karnych, rodzinnych (rozwody), prawa pracy oraz w sprawach administracyjnych dotyczących decyzji urzędowych, takich jak zasiłek rodzinny (Kindergeld). Biura Jana Gałki znajdują się pod następującymi adresami:

 • Schweinfurt: Sattlerstraße 9, 97421 Schweinfurt
 • Würzburg: John-Skilton-Straße 4b, 97074 Würzburg

Kontakt telefoniczny jest możliwy pod numerami:

 1. Schweinfurt: +49 9721 71071
 2. Würzburg: +49 931 32907179
 3. Bezpośredni kontakt w języku polskim: +49 1520 218 1945
 4. Dodatkowe informacje oraz możliwość kontaktu przez e-mail: info@rechtsanwalt-galka.de.

Janus Galka posiada także doświadczenie jako wykładowca w szkołach administracyjnych w Bawarii, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu prawa administracyjnego i finansowego.

Margo Małgorzata Kroll, LL.M.

Margo Małgorzata Kroll, LL.M., jest niemiecką prawniczką polskiego pochodzenia, specjalizującą się w prawie cywilnym, pracy, budowlanym, oraz opiece domowej. Prowadzi kancelarię prawną w od 2006 roku. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie w Würzburgu oraz posiada tytuł LL.M. w polskim prawie gospodarczym uzyskany na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Kroll ma bogate doświadczenie zdobyte w różnych instytucjach i firmach, w tym w niemieckiej ambasadzie w Ottawie oraz w dziale prawnym dużych firm w Monachium. Jest członkinią Izby Adwokackiej w Monachium, Deutsch-Polnischen Juristen-Vereinigung e.V. oraz Izby Gospodarczej Silesia w Opolu.

Kancelaria Margo Kroll oferuje usługi prawne zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych, zapewniając obsługę w języku polskim i niemieckim. Specjalizuje się m.in. w:

 1. Wypadkach drogowych: doradztwo i reprezentacja w sprawach odszkodowawczych zarówno w Niemczech, jak i w Polsce.
 2. Prawie budowlanym: pomoc prawna w przypadku problemów związanych z zapłatą za prace budowlane, analiza i sporządzanie umów budowlanych.
 3. Opiece domowej: kompleksowa obsługa firm świadczących usługi opiekuńcze, dochodzenie roszczeń z tytułu usług opieki domowej.
 4. Prawie cywilnym: reprezentacja w sprawach związanych z naprawą i zakupem samochodów, windykacją należności, uszczerbkami na zdrowiu, zakładaniem i prowadzeniem firm, umowami i regulaminami, oraz postępowaniem komorniczym.
 5. Prawie pracy: doradztwo i reprezentacja zarówno pracodawców, jak i pracowników w niemieckich sądach pracy.

Kancelaria oferuje swoje usługi na terenie całych Niemiec, a wszyscy pracownicy posługują się zarówno językiem polskim, jak i niemieckim.

Rechtsanwältin Kristin Seeliger

Rechtsanwältin Kristin Seeliger prowadzi kancelarię prawną w Würzburgu, specjalizującą się w różnych dziedzinach prawa.

Kancelaria znajduje się przy Kaiserstraße 22, 97070 Würzburg. Można się z nią skontaktować telefonicznie pod numerem +49 931 66399858 lub mailowo na adres kontakt@kanzlei-seeliger.de.

Rechtsanwältin Seeliger oferuje usługi w wielu dziedzinach prawa, w tym:

 • Prawo rodzinne: Rozwody, prawo opiekuńcze, alimenty.
 • Prawo ruchu drogowego: Wypadki, wykroczenia drogowe.
 • Prawo pracy: Spory pracownicze, umowy o pracę.
 • Prawo cywilne: Spory dotyczące umów, roszczenia z tytułu wadliwego wykonania umów.
 • Prawo karne: Obrona w sprawach karnych.
 • Prawo najmu: Spory między wynajmującymi a najemcami.
 • Prawo podróżnicze: Roszczenia związane z podróżami i turystyką.
 • Inkasso : Windykacja należności.
 • Opieka nad ofiarami: Pomoc dla ofiar przestępstw.

Kancelaria Kristin Seeliger stawia na indywidualne podejście do każdego klienta. Celem jest znalezienie najbardziej efektywnych i ekonomicznych rozwiązań prawnych dostosowanych do specyficznych potrzeb każdego przypadku. Kancelaria kładzie nacisk na wzajemne zaufanie, profesjonalizm i skuteczność w rozwiązywaniu problemów prawnych.

Przeczytaj także :

Dzięki tym wysiłkom można powiedzieć, że polscy prawnicy w Würzburgu odgrywają kluczową rolę we wspieraniu Polonii i przyczyniają się do budowania silnych mostów współpracy i zrozumienia między narodami polskim i niemieckim.

Previous post
Polski Adwokat Karlsruhe
Next post
Polski adwokat Ludwigshafen

Dodaj komentarz