Polscy lekarze w Niemczech

Polski diabetolog w Essen

Polski diabetolog w Essen Cukrzyca jest przewlekłą chorobą charakteryzującą się nadmiernie wysokim poziomem cukru (glukozy) we krwi. Podwyższenie to występuje, gdy występuje defekt w zdolności do skutecznego wytwarzania lub stosowania hormonu insuliny. Choroba może mieć dwa główne typy: Cukrzyca typu 1 wynika z zniszczenia komórek beta w trzustce, które wytwarzają insulinę. Zwykle ma to miejsce w młodszych latach i wymaga podawania insuliny z zewnątrz poprzez wstrzyknięcie lub pompę. Typ 2 jest najczęstszy i charakteryzuje się opornością organizmu na insulinę lub niewystarczającą jej produkcją. Typ 2 może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak choroby układu krążenia, problemy z nerkami i nerwami.

Polski diabetolog w Essen

Do 2030 roku cukrzyca będzie jedną z siedmiu najczęstszych przyczyn zgonów na świecie. W 2012 roku choroba ta spowodowała śmierć 1,5 miliona ludzi na świecie. Również w Niemczech wzrasta liczba osób zarażonych tą chorobą. W tym kontekście ogromne znaczenie mają skuteczne działania zapobiegawcze. Według Światowej Organizacji Zdrowia 30 minut rozsądnej aktywności fizycznej w połączeniu ze zdrowym odżywianiem może przyczynić się do znacznego zmniejszenia ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2.

Polski diabetolog w Essen
Polski diabetolog w Essen

Praxis für Diabetologie MVZ Diabetologie der MVZ Praxis am Grillotheater GmbH

  • Hagen 26, 45127 Essen
  • +492014364570

Herr Dr. med. Ralph Achim Bierwirth

  • Herwarthstraße 102, 45138 Essen
  • +492014364570

Dr. med. Tobias Ohde FA of Internal Medicine

  • Altenessener Str. 525, 45329 Essen
  • +49201351415

Aby dobrze leczyć cukrzycę, pacjent musi prowadzić zdrowy tryb życia, obejmujący zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną. Niektórzy pacjenci muszą także przyjmować przepisane leki i mogą być potrzebne zastrzyki z insuliny.

Ważne są regularne wizyty u lekarza i wykonywanie okresowych badań w celu monitorowania poziomu cukru we krwi i oceny ogólnego stanu zdrowia. Dzięki trosce, zaangażowaniu pacjenta w leczenie i samoopiece można kontrolować cukrzycę i zmniejszać ryzyko powikłań.

Previous post
Polski kardiolog w Essen Najlepszy polski kardiolog w Essen
Next post
Polski pediatra Essen – Polscy lekarze w Essen

Dodaj komentarz