Polscy lekarze w Niemczech

Polski diabetolog w Kolonii (Köln)

Polski diabetolog w Kolonii (Köln) Zaleca się wizytę u lekarza, jeśli obawiasz się cukrzycy lub zauważysz jakiekolwiek oznaki lub objawy cukrzycy typu 2. Jeśli masz jakiekolwiek czynniki ryzyka cukrzycy, zapytaj swojego lekarza o monitorowanie poziomu cukru we krwi.

Polski diabetolog w Kolonii (Köln)

Poniżej przedstawiamy najlepszego lekarza diabetologa w Kolonii, ponieważ dokładna przyczyna stanu przedcukrzycowego nie jest jeszcze znana. Wydaje się jednak, że historia rodziny i geny odgrywają w tym ważną rolę. Wiadomo, że osoby ze stanem przedcukrzycowym nie są już w stanie prawidłowo przetwarzać cukru (glukozy).

Polski diabetolog w Kolonii (Köln)
Polski diabetolog w Kolonii (Köln)

Diabetologie Ehrenfeld, Dr. med. C. Krüger, Dr. med. U. Mimkes

  • Venloer Str. 247, 50823 Köln
  • +492219524610

Kleine-Erwig Diabetologische Schwerpunktpraxis Klettenberg

  • Hardtstraße 40, 50939 Köln
  • +49221428235

Diabetes Schwerpunktpraxis Köln Ost

  • Rolshover Str. 99, 51105 Köln
  • +492219331900

Diabetologische Schwerpunktpraxis am Böckingpark Dr. med. Judith Nagel

  • Böckingstraße 54, 51063 Köln
  • +49221639090

Większość glukozy w organizmie pochodzi z pożywienia, które spożywasz. Cukier przedostaje się do krwioobiegu podczas trawienia pokarmu. Insulina umożliwia przedostawanie się cukru do komórek, obniżając poziom cukru we krwi.Insulina jest wytwarzana przez gruczoł znajdujący się za żołądkiem, zwany trzustką. Trzustka wysyła insulinę do organizmu podczas jedzenia. Kiedy poziom cukru we krwi zacznie spadać, trzustka również zmniejszy wydzielanie insuliny do krwi.

Ostatecznie, spożywanie zdrowej żywności, włączenie aktywności fizycznej do codziennej rutyny i utrzymywanie prawidłowej wagi może pomóc w przywróceniu prawidłowego poziomu cukru we krwi. Te same zmiany w stylu życia, które pomagają zapobiegać cukrzycy typu 2 u dorosłych, mogą również pomóc w przywróceniu prawidłowego poziomu cukru we krwi u dzieci.

Previous post
Polski kardiolog w Kolonii (Köln)
Next post
Polski pediatra Kolonii (Köln)

Dodaj komentarz