Polscy lekarze w Niemczech

Polski endokrynolog w Kolonii (Köln)

Polski endokrynolog w Kolonii (Köln) O układzie hormonalnym nie mówi się często i wiele osób o nim nie słyszało, ale od niego zależy wiele ważnych funkcji, które wpływają na nasz nastrój, wzrost i rozwój.Układ hormonalny obejmuje osiem głównych gruczołów i kiedy poziom hormonów jest wysoki lub niski W bardzo dużym stopniu może to mieć wpływ na Twój ogólny stan zdrowia. W kolejnych wierszach wyjaśnimy, co musisz wiedzieć o układzie hormonalnym oraz o objawach, na które należy zwrócić uwagę, a które wskazują, że możesz cierpieć na jakąś chorobę.

Polski endokrynolog w Kolonii (Köln)

Układ hormonalny składa się z kilku gruczołów wytwarzających hormony, które wydzielają różnorodne hormony – takie jak insulina (tak – insulina jest hormonem) wydzielana przez trzustkę, tyroksyna z tarczycy i hormony steroidowe, takie jak kortyzol z nadnerczowych hormonów płciowych. – estrogeny i testosteron z jajników i jąder. Istnieją również główne gruczoły wytwarzające hormony, takie jak przysadka mózgowa i tarczyca. Hormony te oddziałują na wiele komórek w całym organizmie, więc jakakolwiek nierównowaga w układzie hormonalnym powoduje objawy, które wpływają na całe ciało.

Polski endokrynolog w Kolonii (Köln)
Polski endokrynolog w Kolonii (Köln)

Praxis für Endokrinologie und Innere Medizin MVZ Kattenbug

  • Kattenbug 1, 50667 Köln
  • +4922165084080

Dr. med. Georg Mansmann, Privat und Selbstzahler

  • Zeppelinstraße 1, 50667 Köln
  • +492212776403

Dr. med. Mechthild von Hülst-Schlabrendorff

  • Schildergasse 24-30, 50667 Köln
  • +492212578617

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z objawów najlepszą opcją jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu w celu wykonania odpowiednich badań laboratoryjnych.Wiele zaburzeń hormonalnych, takich jak cukrzyca i niedoczynność tarczycy, można potwierdzić za pomocą prostych badań laboratoryjnych. Badania i laboratoria Lekarz może rozpocząć leczenie iw razie potrzeby skonsultować się z polskim endokrynologiem, który ustali plan leczenia.

Previous post
Polski pediatra Kolonii (Köln)
Next post
Polski psychiatra Kolonii (Köln)

Dodaj komentarz